Haber

Dünya Gıda Programı çalışanı Yemen’de silahlı saldırıda öldü

Dünya Gıda Programı (WFP) çalışanı Moayad Hamidi, Yemen’in Taiz kentinde düzenlenen silahlı saldırıda öldü.

Taiz şehrinde, bir motosiklet ve silahlı bir kişi, Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) çalışanı da dahil olmak üzere çok sayıda kişiye ateş açtı. Saldırı sonucunda Ürdün asıllı Dünya Gıda Programı çalışanı Moayad Hamidi’nin vücuduna 6 kurşun isabet etti. Hamidi’nin saldırının ardından hastaneye kaldırıldığı ve yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadığı belirtildi. Hayatını kaybeden Hamidi’nin insani yardım sağlamak için Taiz’e gittiği öğrenildi. Saldırganın kimliğinin belirlendiğini açıklayan güvenlik ekipleri, zanlıyı yakalamak için çalışma başlattıklarını duyurdu.

Soruşturma başladı

Cumhurbaşkanlığı Konseyi Başkanı Rashad al-Alemi, Hamidi’nin öldürülmesiyle ilgili soruşturma başlattıklarını açıkladı. Saldırganın caydırıcı bir ceza alması için alınan yasal tedbirlerden bahseden al-Alami, adaletin tesisi için tüm prosedürleri sağlamayı, kurtarılan vilayetlerdeki yardım kuruluşları çalışanlarını güvence altına almayı ve insani yardımın ülke çapındaki herkese ulaştırılmasını kolaylaştırmayı taahhüt etti.

Öte yandan söz konusu saldırganın Selefi Ordu Komutanı Ebu el-Abbas’ın yandaşlarından biri olduğu belirtiliyor. – MEYDAN OKUMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu