Haber

Bomba iddia: CHP’li belediye başkanları devreye girdi ama İnce’yi “tarafsız kalma” kararından vazgeçiremedi

Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 2’nci tıp seçimlerinde kimi destekleyeceğini belirlemek için dün kurmaylarıyla bir araya geldi. Görüşmeden ikinci tıp seçimlerinde tarafsız kalma kararı çıkarken, kameraların karşısına geçen Muharrem İnce, “Çekildiğimiz noktadayız. Herhangi bir açık ifade etmeyeceğiz. Destek.”

CHP BAŞKANI KATILDI AMA…

İnce’nin tarafsızlık kararı olay örgüsünün büyük bölümünü çekerken, görüşme öncesi yaşanan bir gelişme Ankara kulislerinde konuşulmaya başlandı. Tezlere göre, İnce’nin Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ikinci turda destekleme kararı alması için Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve İstanbul Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün devreye girdi.

GÖRÜŞME SONUÇ VERMEDİ

Ancak İnce ile önceki gün yaptığı görüşme “herhangi bir sonuç vermedi”. İnce’nin hakkındaki iddialar nedeniyle “CHP’ye küskün” olduğu ancak “partisini doğrudan adaya yönlendirmeyeceğini” söylediği iddia edildi.

MERKEZİ YÖNETİM KOMİTESİ KARAR SÜRECİNDE BÖLÜNMÜŞTÜR

Ülke Partisi Merkez Yönetim Kurulu toplantısında parti yönetiminin “Kılıçdaroğlu’na destek” ve “seçmeni özgürleştirme” yönünde ikiye ayrıldığı belirtildi. Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre, yaklaşık iki buçuk saat süren görüşmenin ardından İnce, ikinci tip seçimler için “tarafsız” tavrını sürdürdü. Partide, “Hiçbir adayı desteklememe” kararının altında, “İnce’nin seçmenin kararına saygı duyduğu” kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu