Haber

Batman’ın Balpınar ilçesinde kilitli parke kaldırım çalışmaları sürüyor

Batman’ın Balpınar ilçesinde kilitli parke döşeme çalışmaları devam ediyor.

Balpınar Belediye Başkanı Hüseyin Geylani, beldeye bağlı Yeniköy Mahallesi’nde 10 bin metrekare kilit parke taşı döşediklerini belirterek, Segirka ve Zorköy mahallelerinin ardından Yeniköy Mahallesi’nin çamurlu sokaklarını da parke taşıyla kapattıklarını söyledi.

Geylani, mahallelerin sorunlarının büyük ölçüde çözüldüğünü belirterek, yapılan çalışmayla Balpınar’da hizmet alamayan tek bir mahalle, cadde ve sokak kalmayacağını söyledi.

Geylani, ilçede millet bahçesi inşaatına da başladıklarını belirterek, 10 dönüm alan üzerine yapılan ve 5 milyon liraya mal olacak millet bahçesinin çevre duvarının da yapıldığını söyledi.

Gilan dedi ki:

“Burada tüm belde sakinlerinin olduğu gibi çocukların da dinlenebileceği bir alan var. Balpınar beldemizde böyle bir alanın oluşmasından çok memnunum. Çağımızda yapılması bizim için çok değerli. .Millet bahçesi için güzel olacak.Şimdi çevre duvarını ördük ve çevre düzenlemesine başladık.En kısa zamanda hayata geçireceğimiz bu projede çocukların oynayabileceği oyun parkları, sosyal aktiviteler, piknik alanları, spor tesisler ve yürüyüş yolları. Ayrıca bu alana çeşitli tür ve türlerde onlarca yeni ağaç dikilecek.

kozlu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu