Haber

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan hakkında suç duyurusu

Malatya’da AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın seçim için gittiği bir evde meydana gelen sarsıntıyla ilgili sözleri “İnsanoğlu ne zaman sinirlense benzer felaketlerle karşılaşmıştır” sözlerine yansımaya devam ediyor.

Malatya’da yaşayan iki kardeşini 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde kaybeden İsmet Öner, Gürkan’ın sözleriyle ilgili olarak Lapseki Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Cumhuriyet’ten Cengiz Karagöz’ün haberine göre Öner, “Ablalarım Fatma Öner (52) ve Gülen Öner (32) depremde yıkılan Hakimbey Apartmanı’ndaki moloz altında öldü. Bina depremin altıncı saniyesinde çöktü” dedi.

“Yıkılan bina daha önce ağır hasar belgesi almış ancak daha sonra hafif hasarlı olarak kayıtlara geçmişti. Büyük depremde yıkıldı. O binanın enkazında kardeşlerimi kaybettim. Acımızı sarmaya çalışırken belediye başkanının ifadelerini görünce tüylerimiz diken diken oldu. Videoyu defalarca izledim ve o da kendine bilim adamı diyor.”

Başkan Gürkan’ın sorumluluklarını gizlemek için söz konusu kelimeleri kullandığını öne süren Öner, “Yetkisini Allah’a havale etmiş, kendi kusurunu kapatıyor. Konuyla ilgili suç duyurusunda bulundum” dedi. (KAYNAK)

horasan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu