Haber

Gdz Elektrik Fotoğraf Tuzağı ile Trafo ve Elektrik Hırsızlığına Karşı Mücadele

Özellikle kış döneminde yerleşim yerlerinden uzakta, tenha tarım alanlarındaki trafo ve şebekeler hırsızların hedefi haline geldi. Gdz Elektrik Güney Bölge Müdürü Bilge Caner Öksüz, özellikle son izmir “Tüm bölgelerimizde meydana gelebilecek hırsızlıklara karşı önlem alıyoruz. Hırsızlığa karşı çok sayıda fotokapan yerleştirdik. Fotokapan sayısını daha da artırıyoruz. Bu yıl sadece Tire ve Bayındır’da 50 trafo merkezinde.” söz konusu. “Hırsızlıklarda kayıp 4 milyon TL. Bu kayıp sadece şirketimizi değil ülke ekonomimizi de olumsuz etkilediği gibi bölgede elektrik kesintilerine de neden oluyor.”

HIRSIZLIKLA ÇALIŞMAYA DEVAM

Yapılan açıklamaya göre Şirket, 2022 yılında İzmir ve Manisa’da 2,5 milyar TL’si elektrik şebekesi yatırımı olmak üzere toplam 2,9 milyar TL yatırım yaparak elektrik dağıtım şebekesi altyapısını güçlendirdi.

Bölgedeki trafo ve şebeke hırsızlıklarına son vermeye kararlı olduklarını belirten Öksüz, şu açıklamaları yaptı:

“Bu konuda hem polisten hem de jandarmadan büyük destek alıyoruz. Bölgedeki muhtarlarımız bu konuda bizlerle sürekli iletişim halinde. Şirketimiz, hırsızlık olaylarını önlemek için her türlü teknolojiyi takip ederek uygulamalar geliştirmektedir. Hırsızlık, elektrik akımına kapılarak hayatını kaybeden kişiler de oldu”Bu konuda bölge halkının duyarlılığı da çok önemli. Şüpheli durumları önce kolluk kuvvetlerimize daha sonra şirketimizin 186 numaralı çağrı merkezine bildirmelerini istiyoruz. Tarımsal sulamada çiftçilerimizin yaşadığı mağduriyetlerin önüne geçeceğiz.”

REKLAM YAYINI

Kaynak: ANKA / Finans

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu