Haber

Bosna-Hersekli müzisyen, Türkiye’deki depremzedeler için ‘dil davulu’ çalıyor

Bosna-Hersek’in kuzeyindeki Banja Luka’da yaşayan müzisyen Ognjen Ranisavic, ilginç yapısıyla bilinen vurmalı çalgı “dil davulu” çalarak Türkiye’deki depremzedeler için yardım topluyor.

Banja Luka’nın en işlek caddesinde “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenenler için yardım toplayan Ranisavic, depremzedeler adına “dil davulu” çalmaya devam edeceğini söyledi. Mart ayının başına kadar.

Ranisavic, topladığı yardımların bir kısmını Suriye’ye göndereceğini belirterek, tesadüfen karşılaştığı ‘dil davulu’ sesine hayran kaldığını ve çalmayı öğrendiğini belirtti.

Engelli olduğunu ifade eden Ranisavic, “Çevremizdeki insanların acılarını ve ihtiyaçlarını paylaşmalıyız diye düşünüyorum.” söz konusu.

30 konteyner konut Türkiye’ye gönderilecek

Bosna Hersek’in Kalesija kentinde 30 konteyner ev için gerekli yardım toplandı.

Kaleja Belediyesi’nin yürüttüğü kampanya kapsamında bölgedeki iş insanlarıyla iş birliği içinde depremzedeler için 30 adet konteyner evin inşası için gerekli yardım toplandı.

Projenin koordinatörlerinden Mujo Mujkic, evlerin katları için gerekenden fazlasının toplandığını belirterek, “Kalan parayı 2 ev daha yapmak için kullanacağız. İçlerine duş ve hijyen malzemeleri yerleştireceğiz. ” söz konusu.

Kaleja Belediye Başkanı Sead Dzafic de konteyner evlerin tırlarla Türkiye’ye gönderileceğini, bir grup gönüllünün kurulum için deprem bölgesine gideceğini kaydetti.

Merhamet Vakfı Suriye’ye yardım ulaştırdı

Bosna Hersek’teki insani yardım kuruluşu Mercy Derneği, Suriye’deki depremzedelere yardım ulaştırdı.

Merhamet Derneği Başkanı Kenan Vrbanjac, Bosna Hersek İslam Birliği ile İnsan Hak ve Özgürlükler İnsani Yardım Vakfı (İHH) iş birliğinde yürütülen kampanya kapsamında toplanan yardımların Suriyelilere ulaştırıldığını kaydetti. deprem kurbanları

Bosna Hersek’teki Uluslararası Saraybosna Üniversitesi anaokuluna devam eden çocuklar da “Geçmiş olsun” ve “Arkadaşlar” gibi kelimelerle resimler çizerek Türkiye’deki depremzedelerle dayanışma gösterdiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu